V pondělí 3.5. se otevřela kadeřnictví, kosmetické salóny a další služby péče o tělo jako jsou masáže

V dubnu se otevřely mimo jiné obchody s dětským zbožím a obuví, papírnictví, farmářské trhy a částečně zoologické a botanické zahrady a od 3.5.2021 se otevřou i zbylé obchody pokud to epidemiologická situace dovolí.

Jak budou na Velikonoce 2021 otevřené obchody?

Většinou platí, že podle zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě musí mít obchody s prodejní plochou nad 200 m2 během některých svátků – například na Vánoce, na Den české státnosti nebo právě o Velikonočním pondělí – zavřeno. Letos musí mít z nařízení vlády zavřeno až na pár výjimek všichni, tedy i prodejny s plochou menší než zmiňovaných 200 m². A to jak na Velký pátek, tak na Velikonoční pondělí.

Otevřeny mohou zůstat pouze obchody s prodejní plochou do 200 m2, benzinové pumpy, lékárny a obchody na letištích, nádražích či v nemocnicích.

březen 2021

Velikonoční svátky budou tak jako tak pro mnohé z nás smutné a netradiční. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) chce prodloužit zákaz přejíždění mezi okresy až do prvního dubnového víkendu.

Opatření se po 21. březnu nebudou tolik lišit a budu navrhovat vládě, aby prodloužila nouzový stav, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání kabinetu Blatný.

Otevřené zůstávají potraviny, lékárny, drogerie, optiky nebo květinářství. Ze služeb fungují čerpací stanice, výdejny zboží z e-shopů, myčky aut bez obsluhy nebo servisy telefonů a počítačů. Vláda nechala výjimku také trafikám, prodejnám krmiv, zahrádkářských a domácích potřeb. 

Nouzový stav nyní platí do 28. března.

www.otevreneobchody.cz