Aktuálně otevřené obchody

Otevírací doba obchodů a prodejen 28. září 2021

28. 9. 2021 – Den české státnosti – zavřeno, prodejny nad 200 m2. Lidl provozuje pouze větší prodejny, které budou 28. září uzavřeny. Prodejny Kaufland budou mít také zavřeno. Prodejny Tesco budou mít celý den 28. září zavřeno. Prodejny Albert budou mít 28. září zavřeno. I hypermarkety Globus musí své prodejny na vybrané státní svátky zavírat. Kromě dvou výjimek budou 28. září všechny prodejny Billa zavřeny. Jediné prodejny, které budou mít i v tento státní svátek otevřeno, se nachází na ruzyňském Letišti Václava Havla a na pražském Hlavním nádraží. Prodejny Penny sice nepatří k obrovským, ovšem i tak počítejte s tím, že budou všechny zavřené.

Aktuálně otevřené obchody a obchodní centra nejen v Praze

aktualizováno 20.5.2021

Je zrušen zákaz maloobchodního prodeje. Prodejny a jejich výdejní okénka mohou mít otevřeno mezi 6:00 hod. a 21:59 hod. Otevřeno mohou mít o nedělí i svátcích (s výjimkou velkých státních svátků, kde zavření obchodů nařizuje zákon).

Hygienická pravidla:

  • pouze 1 zákazníka na 15 m² prodejní plochy, v případě provozovny s plochou menší než 15 m² se toto omezení nevztahuje na dítě mladší 15 let doprovázející zákazníka a na doprovod zákazníka, který je držitelem průkazu ZTP, v případě ostatních provozoven se toto omezení nevztahuje na dítě mladší 6 let doprovázející zákazníka,
  • že se zákazníci zdržují v kratších vzdálenostech, než jsou 2 m od sebe, nejde-li o osoby ze společné domácnost

Restaurace, hospody, bary, kavárny a kluby jsou nyní pro veřejnost zavřené. Fungovat mohou rozvozy jídla zahrádky za níže popsaných podmínek.

Výdejní okénka: mohou být otevřená od 6:00 hod. do 21:59 hod. Fungovat může také prodej jídla s sebou.

V pondělí 3.5. se otevřela kadeřnictví, kosmetické salóny a další služby péče o tělo jako jsou masáže

V dubnu se otevřely mimo jiné obchody s dětským zbožím a obuví, papírnictví, farmářské trhy a částečně zoologické a botanické zahrady a od 3.5.2021 se otevřou i zbylé obchody pokud to epidemiologická situace dovolí.

Jak budou na Velikonoce 2021 otevřené obchody?

Většinou platí, že podle zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě musí mít obchody s prodejní plochou nad 200 m2 během některých svátků – například na Vánoce, na Den české státnosti nebo právě o Velikonočním pondělí – zavřeno. Letos musí mít z nařízení vlády zavřeno až na pár výjimek všichni, tedy i prodejny s plochou menší než zmiňovaných 200 m². A to jak na Velký pátek, tak na Velikonoční pondělí.

Otevřeny mohou zůstat pouze obchody s prodejní plochou do 200 m2, benzinové pumpy, lékárny a obchody na letištích, nádražích či v nemocnicích.

březen 2021

Velikonoční svátky budou tak jako tak pro mnohé z nás smutné a netradiční. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) chce prodloužit zákaz přejíždění mezi okresy až do prvního dubnového víkendu.

Opatření se po 21. březnu nebudou tolik lišit a budu navrhovat vládě, aby prodloužila nouzový stav, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání kabinetu Blatný.

Otevřené zůstávají potraviny, lékárny, drogerie, optiky nebo květinářství. Ze služeb fungují čerpací stanice, výdejny zboží z e-shopů, myčky aut bez obsluhy nebo servisy telefonů a počítačů. Vláda nechala výjimku také trafikám, prodejnám krmiv, zahrádkářských a domácích potřeb. 

Nouzový stav nyní platí do 28. března.

zdroj:Maloobchod · Covid Portál (gov.cz)

www.otevreneobchody.cz